Z lidí je mi na blití aneb perličky z doby koronavirové

Z lidí je mi na blití aneb perličky z doby koronavirové

Všichni asi chápeme, že to co se teď děje nás tak nějak svlékne do naha a ukáže co jsme zač. O lidské povaze nejlépe vypoví chování v krizové situace. Bohužel se ukazuje, že ač jsou čestné vyjímky, je to tolik pičusů, že se člověk až stydí.

Přiznám se, že na začátku jsem trošku celou kauzu a vývoj podcenil. Přesto neschvaluji hysterické reakce, vykupování obchodů a stále pevně věřím, že základní věci budou zajištěny a dostupné. Co mě ale nejvíce rozčiluje jsou radikální egoističtí odmítači čehokoliv co si myslí, že jsou pány tvorstva. Všemu (včetně koronaviru) rozumí nejlépe. 

Čecháček se vším vyjebe - vždycky

Vláda nařídila karanténu. Nemám takové vzdělání, abych posoudil všechny aspekty šíření tohoto viru a účinnost toho zákazu, ale selským rozumem lze říct, že čím méně budou lidé v kontaktu tím se méně bude šířit. Tudíž je v zájmu každého z nás se tím řídit. V ideální společnosti by nebylo nutné žádného zákazu, protože každý zodpovědný člověk by udělal první poslední, aby tato situace co nejvíce odezněla. A nevymýšlel jak zákazy očůrat. Jako třeba že se zavřou hospody a oni otevřou okýnko a tam se šrotují lidi. 

Samozřejmě, že se nezastaví celý život a práce. Do práce musí hasiči, zdravotníci, prodavačci, atd... Jde jen o to naprosto vše omezit na naprosté minimum

Ne tak člověk český. Ten jako první si z vládního nařízení vyjme co potřebuje, najde si minimálně skulinku a šup ven. Typický případ: můžu běhat? Můžu tamto? Můžu toto? No ano můžete, ale musíte? Je to skutečně nutné? Opravdu se musíte držet na hraně zákona? Nemůžete prostě 10 dní sedět na zadku aniž by Vám někdo "držel pistoli u hlavy" 

Itálie: Je stav nouze vyhlásíme karanténu.
Italové: Ano, správně musíme zůstat doma.
Česko: Musíme vyhlásit karanténu.
Češi: Seru na Babiše, mě doma neudržej.

Argumentace na prd

Já půjdu běhat (do parku a jiné), protože když jdu do práce tak tam mám 30x vyšší pravděpodobnost že se nakazím. WTF? Takže když ty jsi debil a budu Tě chtít střelit (protože jsi debil) tak Tě nestřelím do hlavy, ale do nohy, protože Ti tím ublížím méně nebo je menší riziko že umřeš? Není to tak že prostě střílet na lidi by se nemělo? Není to tedy tak - převedeno do reálu, že je lepší udržet riziko nulové než sebemenší? 

Jsme v demokracii si budu dělat co chci 

- "Nejezděte do Itálie, pokud možno!"
- "Co mi má kdo říkat, kam nemám jezdit, já si pojedu kam chci"

- "Lidi furt jezdí do ohnisek, takže zavřeme hranice s AT, DE"
- "Objedu to přes Maďarsko, nikdo mi nebude říkat, že něco nesmím!"

- "Lidi to objíždějí, takže zavřeme všechno. A školy. Buďte doma! Vyhýbejte se kontaktům!"
- "Nikdo mi nebude říkat, co mám dělat, jdu do hospody!"

- "Herdek, lidi, nelezte do hospod! Hospody zavíráme v osm!"
- "Tak se musím zlejt do osmi, hehehe, bo koronavirus funguje až od osmi..."

- "Lidi, vy to nechápete? Vyhýbejte se kontaktům, omezte vycházení na minimum, a protože to nechápete, tak hospody zavíráme."
- "To prcám, Babiš je kretén, já si půjdu kam chci, třeba do nákupního centra!"

- "Zavíráme nákupní centra! Lidi, nikam nechoďte, vyhýbejte se kontaktu s lidmi!"
- "Seru na to, jedu na benzínku a posedím tam, dám pivko na čerstvým vzduchu, to není zakázaný!"

- "Hej, doprdele, nelezte mezi lidi, kurva ale už!"
- "Není to zakázaný, já jsem mladej, opatrnej, mně se nic nestane, tak si půjdu kam chci..."

Karanténa za 3... 2... 1...

- "Karanténa? Babiš je kokot, cywe, to jako že pudu z práce hned domů?"

Jo, volové. Když nejste schopný pochopit nic jinýho než zákaz, tak ho dostanete.

Babiš je čurák

Ať udělá co udělá je čurák. Když "nic nedělali" Babiš je čurák. Když to tady zavře, protože lidi holt nejsou schopni bez pistole u hlavy se chovat slušně, taky je čurák. A samozřejmě jakékoliv rozhodnutí udělá, tak pro svůj zisk. V tom horším případě to měl naplánové a ve spolupráci s Čínou ten virus vypustil. 

Peníze na první místě

Je naprosto jasné, že hodně lidí, živnostníků, firem (velkých či malých) se octne minimálně v krizi. A stát by to měl všechno zaplatit! Volají lidé na internetu. První den opatření, ale už by se neměla platit socka zdravka. Už by bytové družstva neměla chtít po nájemnících nájem, atd ... 

Když pominu to, že stát nemá žádné vlastní peníze, ale zase jen peníze nás, daňových poplatníků, tak je třeba vidět to že jsme v tom všichni. Někdo přišel o práci, někdo o podnik, firmu. Podle jakého klíče to posuzovat? Zvlášť ted v začátcích. Restrikce tu jsou pár dní a už hysterčíte. Co když to bude trvat měsíce

A řikám to i přesto, že nemám rezervy, že už teď se mě dotýká existencionálně úbytek zakázek. Ale nikdy mě nenapadlo říct: státe zaplať mi to. Řikám to i přesto, že v rodině máme malou kavárnu, fungující přes rok. Zaměstnance. Rezerva je na měsíc na zaplacení zaměstnanců, nájmů, služeb. Co bude dál se neví. 

Koronavirus je jedna z věci za které tak nějak "nikdo nemůže" ... když si zlomíte nohu? Onemocníte vážnou nemocí. Taky chcete slevu z nájmu? Zaplatit kompenzaci po státu? 

Budete chodit do práce s polovičním platem, aby Váš zaměstnavatel (například restaurace) přežil? 

Tím chci říct, jsme všichni na jedné lodi. Všechny nás to ovlivní. Tak co se tak začít chovat zodpovědně. První myslet na vyřešení situace a pak jak dál. Myslet na to, že tu je spousta lidí, živnostníků, kteří jsou na tom třeba ještě daleko hůř! Například mě dojal pan Pohlreich, který se v rozhovoru stěžuje "kdo to zaplatí" ... zrovna ten je určitě na tom nejhůře z celé ČR 

Takže prosím Vás - uklidněte se - chovejte se zodpovědně. Hledejte chyby především na sobě. A v sobě hledejte jak můžete pomoct ne jak může být pomoci Vám