Lidské zrůdy: když selže útulek

Lidské zrůdy: když selže útulek

Dívat se na takový případ a popisovat jej mi dere slzy do očí. Nepochopitná krutost a lidská odpornost. Tam kde měla být pomoc bylo jen utrpení. 

Příběh jednoho pejska

... před rokem

Citace z FB skupiny VENČITELÉ Městského útulku pro psy Třinec: 

29. 3. 2018 Ahoj všichni přátelé pejsků, máme úžasnou zprávu❤️!!! Třinecký útulkáček ÁRÉS???? nastoupil cestu k novému životu❤️!!! Dnes jsme ho společně s vedoucí útulku převezli do Čáslavi. Cesta proběhla v pořádku a pejsek byl předán do adopce BULL AZYL - Čáslav z. s. Áreska se ujali dva sympatičtí zkušení mladí lidé, kteří se mu budou plně věnovat a naučí ho být hodným, poslušným a šťastným pejskem a bezproblémovým společníkem????.
Máme slíbeno, že budeme dostávat průběžné informace, jak si Áresek vede????. Přejeme mu, aby jeho převýchova vyšla a aby pejsek co nejdříve našel milující domov už nastálo❤️❤️????!!!

Třinecký útulaček - nádherný energický s jiskrou v očích - se vydal na cestu kde se měl mít dobře. Kde se o bezmocnou němou tvář měli postarat. 

... o rok později

Citace ze stejné stránky: 

24. 2. 2019 ????????????????????..... Kamarádi a přátelé pejsků.... pamatujete si mne z března 2018?????????????????????.....ano, jsem to já, ÁRESEK, 23. února 2019.....vyhublý, plný šrámů, starých i čerstvých ran, chybí mi kus ocásku, jsem začervený, a psychicky totálně zdeptaný a zlomený pejsek...... prošel jsem si peklem...... žiji......

Bull Azyl Čáslav - aktuální informace

... definitivně ukončil svou činnost BULL AZYL ČÁSLAV ... Před 10 dny navštívil azyl inspektor KVS, který sice shledal nedostatky, ne však tak závažného charakteru, aby okamžitě doporučil obci odebrání psů ... 

... Na nápravu dal provozovatelům jeden týden, ale vzhledem k tomu, že manželé Kaudlovi už uzavření zařízení plánovali, dohodli se, že během této doby psy darují. Garantem se pro KVS stala MVDr. Sedláková, která s provozovateli podepsala darovací smlouvy a psy předala organizaci Home 4 Pets s tím, že na stav psů bude osobně průběžně dohlížet. Všichni tedy budou až do adopce pod záštitou H4P, která bude zodpovědná za ustájení, wellfare, veterinární vyšetření / léčbu, potažmo hledání nového domova ve vhodnou dobu. V sobotu 23.2. jsme tedy z Bull azylu odvezli 6 zbývajících psů (vč. kotců a bud), a to:
Akima, Arese, Cézara, Kleopatry, Rockyho a Pata ... 

Z Arese je hravý, ale psychicky zlomený pes, což se projevuje i na jeho fyzickém stavu

Aktuálně jsou Cézar a Kleopatra umístěni v záchranném centru Home 4 Pets, Rocky a Akim v azylu For Dogs, Ares v azylu Larýsek a Pat ve Voříškově. Po základních veterinárních vyšetřeních a ověření povah budeme hledat zkušené DO, neboť právě individuální a intenzivní péči potřebuje všech šest ze všeho nejvíc. Všichni psi jsou dost zanedbaní, s výjimkou Pata a do určité míry Rockyho také ve špatném výživovém stavu. Rozhodně nejhůř jsou na tom Cézar (který je apatický, jen posedává s přimhouřenýma očima) a Ares (který je sice celkem aktivní, ale psychicky zlomený pes, což se projevuje i na jeho fyzickém stavu). Vůči lidem jsou všichni mimořádně přátelští, jen u Arese je nutné počítat s rizikem strachové agrese. V tuto chvíli víc sdělit nedokážeme, doplníme po komplexním vyšetření.

Bull Azyl Čáslav 

Na fotce manželé Kaudlovi - zakladatelé psího azylu

Na Bull Azyl Čáslav lidé příspívali o sto šest

Je až s podivem jak se dokázali prezentovat. Brali peníze na pejsky. Lidé vozili materiální pomoc, posílali peníze. Internetem koluje i kauza ohledně výběru peněz na pozemek, který údajně nikdy koupen nebyl. 

Citace z FB skupiny Psí depozitum Litvínov: Tak a jedeme se s naší skupinou podivat do bull azylu Čáslav. Jedeme tam předat šeky, pokřtít kalendář a odevzdat vše, co bylo pro pejsky vybráno.

Výběr komentářů

"Kaudl je prostě genius. Všechny převezl,nahrabal si a když už z nikoho nic nevymáčkne laskavě a v klidu ukončí činnost a předá psy. Bez kamer, bez negativní publicity a my mu poděkujeme jak je hodný. Pane Kaudl jestli to čtete klobouk dolů, neznám nikoho kdo by dokázal tak ladně vybruslit z průseru jako Vy"

KVS, který sice shledal nedostatky, ne však tak závažného charakteru?

"Takže vybrali od lidi peníze na pozemek, který nekoupili a psi ještě vypadají takhle ? Břecela bych, strašne. Úžasné, ze už jsou pryč."

"Dovezli jsme jim za kupu tisíc jidlo naházeli to do auta a tím to skončilo, ani do útulku nás nevzali, poblit bych se musela."

Výzva

Pokud jste svěřili pejska do Bull azylu Čáslav a nemáte o něm informace, případně pokud jste poslali finanční příspěvek na pozemek Bull azylu, napište nám na mail lozkh@seznam.cz Liga na ochranu zvířat Kutná Hora. Řešíme situaci s KVS, s právníkem a s policií. Potřebujeme doplnit svědectví. Děkujeme za spolupráci.

Další pejsci a jejich osud 

Nezřekněte se pod tíhou této kauzy pomáhat. Buďme více pozorní, nenechme se odradit, tlačme na příslušné orgány ke zpřísněnů trestů za týrání.