Idioti z Vaňkova kopce a ACAB

Idioti z Vaňkova kopce a ACAB

Jistě jste zaznamenali snahu provozovatelů lyžařské areálu Vaňkův kopec nedbat vládních nařízení a spustit vleky. 

umím pochopit, že lidé chtějí lyžovat. Já bych chtěl také. Umím i pochopit, že ekonomické ztráty jsou velké. Sám jsem pod tlakem, 75% byznysu lehlo. Ale ... 

Ale - respektuji jiný názor

To že někdo volí nebo nevolí Babiše je jeho názor. Má k tomu nějaké důvody. Asi se všichni nikdy neshodneme na jedné osobě, která by vyhovovala všem. V této zemi, ale je vždy daná osobnost hromosvodem na všechno a.k.a Kalousek. Tím nechci nikoho obhajovat, tím chci říct, že když už nic jiného, není nutné osobu s jiným názorem než ten vlastní urážet, nazývat ovcí, koblihářem, apod. A je jedno jestli se jedná o názor na politiku, covid, restrikce. 

Jen hlupák je přesvědčen o své jedinečnosti a pravdě. Zvlášť kdy tady jde o věci subjektivní, o záležitosti, které je možné vnímat a interpretovat z mnoha úhlu pohledu, které jsou přinejmenším rozporuplné.

A ruku na srdce: většina z vás ani náhodou nemá dostatek informací, aby mohla sofistikovaně a tak skálopevně soudit

Ale - respektuji vládní nařízení 

Každý šéf je za blba. Tak to je. Podřízení remcají. Zpochybňují příkazy, zákazy, nařízení. To platí i o vládě - obzvlášť když zasahuje do našeho běžného života. 

Jednou jsme si je zvolili a tím to končí. Účty složí na konci volebního období. Každý má možnost rozhodnout o budoucnosti této země. 

Do té doby, je třeba leadera následovat. Argument, že ty (zdravím Frantu) si je nevolil, je irelevantní. Vždycky tady bude menšina, která volila jinak. To je opravňuje k tomu porušovat stanovená pravidla? 

Zákony a nařízení jsou pro všechny. Ať se jedná o parkování, majetek nebo právě ty nešťastné restrikce. Zatím to nefunguje tak, že si můžete rozhodovat o tom jestli se vám líbí nebo nelíbí a podle toho je dodržovat. 

Je to asi stejné, jako bych po Vaší obci jezdil s otevřeným výfukem 150 tam a zpět. Byli byste první, kdo by řval, že ohrožuji vaše děti a jiné. Asi by se Vám nelíbil argument - však já jsem dobrý řidič, mám dobré auto, pro mě 50 v obci neplatí, na hovno vláda co to nařídila, že? 

Samozřejmě už teď vidím zpurného Antonína co přišel z fabriky, otevřel lahváče a na otřepaném gauči v posledním tažení huláká jak on má právo na svobodu a on nic dodržovat nebude protože on chce na pivo do hospody. 

Ale - respekt k policii 

Nejvíce k zblití je mi z lidí, kteří na sociálních síti provolávají ACAB policistům zasahujícím na Vaňkově kopci. Vybízejí k jejích vyhnání. Nadávají do kurev. A prohlašují něco o "střelbě" do vlastních. 

Vy chudáčci. Když nic jiného: neuvědomujete si, že ten policista konec konců i kdyby s váma stokrát souhlasil tak musí? Že on je ten který zasahuje, protože vy něco porušujete? 

Mě by jen zajímalo jestli tito občané vlastníci dvě mozkové buňky (jedna na to, aby trefili do práce, druhá na to, aby trefili do hospody) jsou stejní hrdinové a drží se svého hesla ACAB až je někdo skope do čtverečku, vykrade jim barák či podobně. 

Chyby se dějí 

Že vláda dělá kopance - je zřejmé. Věřím, že facebookoví hrdinové, by to všechno zvládli bravůrně. Nicméně to není důvod se chovat jako banda tupých hovad. 

Celý svět s tímto bojuje. Bojuje s fake news. Bojuje s různými scénaři. Někde bylo lépe, někde hůře. Až po čase se ukazuje správnost rozhodnutí. Bojuje s odmítači. Bojuje s ignoranty. 

Ale TY MUSÍŠ JÍT LYŽOVAT

Stále se máme dobře

A tady se dostávám k tomu, že se stále máme dobře. 

To že chceme a můžeme lyžovat a máme na to (peníze a čas) - je jasný důkaz že se máme dobře - možná až přiliš. 

Kdyby vás trápilo jak uživit rodinu. Určitě byste nešli lyžovat, že? 

Vaňkův kopec

Mám jisté pochopení, že ekonomická situace je na prd. Nevím přesně na kolik dostanou lyžařské areály odškodnění, atd. Jak jsem již psal mi padl skoro celý byznys, ale určitě jsem nikdy neřval státe dej mi prachy. 

Nicméně - by mě zajímala ekonomika toho otevřít v tomto stavu takový areál a vozit lidi na kopec rolbou. Těch pár lidí to záchraní? I za cenu toho mediální humbuku, hrozících pokut, přijití o jakoukoliv podporu státu

Pro lyžaře požitek. Takže pojedu 15, 20 minut nahoru na laně za rolbou? Sjezdovku sjedu za 3min. A čekám :-D 

Opravdu to stojí za to? 

Asi až čas ukáže jestli jste kokoti doby nebo hrdinové doby :-D