Recenze a zkušenosti s Transformers42 aneb makám na sobě

06. 03. 2019 | 19763x | píše: Zhrzený Muž
Recenze a zkušenosti s Transformers42 aneb makám na sobě

Člověk stárně, pořád sedí u compu, najde si mladou co ráda a dobře vaří. A bříško roste. Až si najednou nevidíš na pindíka a to je hrůza. Tak se s tím rozhodneš něco dělat.

Nikdy jsem neměl problém s váhou. Sport, hory, kola, lyže. Váha se konstatně držela na 70ti kilech a to i přes kancelářskou práci a živení se ve fast foodech.

Plíživá smrt

Postupně přibývá práce, zodpovědnosti, lenosti. Více nasezených hodin u počítače. Přibývají roky a tělo pěkně hromadí břišáky :) (čti pivní mozol). Pak si najdes fajnou babu, získáš pohodlí a výbornou domácí kuchyni. A bříško roste. Fyzička upadá. Najednou nedopneš kalhotky do kterých ses vždycky vlezl. Pak potkáš kámoše z doby minulé a místo pozdravu uslyšíš: ty vole jsi ztlustnul. Když jdeš kolem zrcadla jde pupek pak dlouho nic pak ty. No a pak skloníš hlavu a nevidíš na kámoše. 

Když si nevidíš na pindíka, měl bys se sebou něco dělat!

A dost!

Začít není jednoduché. Googluješ - i když se strašně stydíš - protože si odsuzoval tu mánii "jak zhubnout" - tak jak tedy zhubnout? Stáhneš nějaké appky do telefonu a jdeš běhat. 

První běh

První běh je to nejvtipnější. Inspirován mnoha články a filmy kde si hlavní hrdinové pobíhají kilometry se sluchátky na uších a běh je prezentován jako nádherná ladná aktivita, zajdeš koupit pořádné boty - to je jasné. Vybíráš shortky, potítka. Zjištíš že "potřebuješ" kompresky a toto a tamto. Koupíš si kryt na mobil, protože si to vše potřebuješ sledovat a samozřejmě nezapomenout udělat selfie, protože jak nemáš selfie - jako bys neběžel. 

Vyběhneš a po sedmiset metrech zjištít že umíráš, blíží se infarkt a nohy chtějí stávkovat. Na seflie zapomeň protože vypadáš jak pět vteřin před smrtí. To ti dost vezme vítr z plachet. 

Jak nemáš selfie - jako bys neběžel

Cvičení na hubnutí 

Tak podobně to dopadne se cvičením. Nakoupíš činky, pokukáváš po posilovacích strojích a ještě těžší činky a nakonec zjistíš, že neuděláš 10 kliků a 20 vteřin planku ti utrhne to co by měl být břišní sval

Ruzovyslon.cz vibrátory TOP 20

Fitka

Víte jak to je s fitkem. Spoustu lidí nepřekoná ten ostych jít "posilovat" ty ochablé svaly a pivní mozol mezi ty nabušence a nádherné kočičky. Přiznám se, že klasické fitko je mi také nepříjemné. Zkoušel jsem takové komunitní fitko s programem start zaměřené na cvičení s vlastní váhou. Nicméně klasický program zase byl opačně příliš startovní. A naopak společné cvičení s celou komunitou a tzv kolečko znamenalo že na stanovšti se zvedala činka z dřepu (střelím) 50kg a vždy jsem musel absolvovat tu trapnout situaci kdy jen pro mě to museli zhazovat na 20kg a to se mi ještě třepotaly nohy

Tam cesta taky nevedla takže jsem zase skončil u těch domácích aplikací

Aplikace 

Aplikace jsou fajn. Mohu doporučit 7minutes na každodenní rozvičku či odpoledni procvičení. Dále se mi líbil Result, který má celý program a zdá se i nějakou rozřazovací inteligenci včetně progresu. Úplně špatný není ani Nike Training i když tam si vybíráte spíše sami nějaké cvičení. 

Jídelníček

Při tom všem googlování pořád narážíš na informaci. Jídlo je groooo. Ale chybí ten správný impuls. Ok vysadíš cukry. Dáš si pozor na přežírání, snažíš se jíst pravidelně atd. Velice rychle narazíš na to, že na každou radu je deset odborníků, kteří s ní nesouhlasí. 

Na každého výživového poradce existuje tisíc jiných, kteří s ním nesouhlasí

Tápání a zkoušení

Zkoušel jsem se přidat do různých FB skupin zaměřených na jídlo. Bohužel tam se každý chlubí fotkama jídel, ale víš o tom prd, nejsou recepty a nemáš to správné vedení. Jasný plán. 

Zkoušel jsem různé výzvy jako vyzva21dni.cz vedené Tomášem Jehličkou, ale nějak nezaujala. Zkoušel jsem načerpávat informace z youtube a sledoval například Aleše Lamku

Transformers42

Na doporučení kamarádky jsem narazil na Transformers42.cz a po absolvování 42 dní (v mém případě o něco více) jsem se rozhodl dát dohromady nějakou tu recenzi na tenhle program. Sepsat zkušenosti

Ruzovyslon.cz vibrátory TOP 20

Proč mě program tak zaujal?

Osobní reference a viditelné výsledky u kamarádky byly hlavním impulz a hlavně důraz na kombinaci plánu cvičení a sestaveného jídelníčku. Program jako takový jsem neznal, nic mi neříkal a nic mi neříkal ani velitel Jakub Bína. 

Program nabízel jakousi formu vedení a to včetně jídelníčku což se mi líbilo. 

Začátky s transformery

Program umí nabudit. Všudepřítomné sliby, výsledky, komunita, nadšení. Ani nevím kde se to bere, protože pro mě po čase to bylo rozčarování. Ale ok do začátku se nadšení hodí. 

Začínáte půstem a druhý den máte nalinkované vaření. Pro spoustu lidí je to zjevně šok a pro mě taky. Navařit ty jídla na první den mě stálo zjištění a) že doma nic nemám b) že potřebuji tak dvě tři hodiny na nákup (podceněná připrava) c) že potřebuji lepši organizaci

Vaření

Zvládnout vaření je asi největši výzva, která přede mnou stála. A to nejen mít připravené ingredience, které nejsou tak jednoduché sehnat (například klobásy do anglické snídaně u nás opravdu neseženete. Mnozí z diskutéru se odkazují na rohlik.cz ale ten je tak pro pražáky), ale také z hlediska času a to nejen na přípravu, ale také spotřebování (práce, jiné aktivity tomu dost překáží) 

Jakožto kuchař amatér jehož umění končilo u udělání čaje, kávy a vajíček jsem také narážel na boje s recepty. Dělením na menší porce (vaření pro jednoho) Fakt člověk nemá radost když zapáleně vaří krouhá smaží ... v půlce začíná mít pochybnosti a ke konci zjistí, že recept byl pro osm lidí že ... 

První dny

První dny z těchto hledisek byl dost šok. Proto jsem se rozhodl po pár dnech celý program zrestartovat a lépe se připravit, takže jsem jel program Transformers42 o týden pozadu. Což vlastně ničemu nevadí. 

První výsledky

Velice mě překvapilo když asi po týdnu jsem potkal váhu a měl o 5kg dole. Kombinace dvou půstu. Stravy a pohybu byl asi pro tělo šok :) 

Druhé výsledky

Je pravda, že co se týká cvičení jsem si přidával nějaké cviky navíc. Mimo program a naordinované "úkoly" chodil běhat atd. Nijak jsem nesledoval svou váhu, ale spíše celkovou kondici, zesílení, zpevnění těla. O což mi šlo nejvíce. A výsledky se překvapivě dostavily. 

Technické řešení 

Co mi velice vadilo bylo technické řešení (web). Možná to je profesionální deformace, ale těch nedostatků technických je spoustu a to nemluvě o uživatelské přívětivosti. Například mám-li týdenní přehled cvičení a v něm dvakrát napsáno "videotrénink" ale žádný odkaz na něj. Musíte jít ručně na hlavní stranu (na kterou se nejde přepnout), na hlavní straně je přehled videotréninku, jít do archívu a tam jsou videa. ALE! Nemáte je podle čeho spojit s přehledem takže vůbec nevíte, který videotrénink patří ke kterému dni. Obzvlášť když jedete o pár dní později. 

Na té aplikace by se dalo hodně hodně zamakat a mě osobně iritovala hrozně. Naštěstí například videa jsem si raději stáhnul do počítače, protože v té aplikaci s tím pracovat bylo utrpení. 

Ruzovyslon.cz vibrátory TOP 20

To nemluvě o marketingu a prodloužení po skončení programu, ale to je jiná kapitola. 

V prvé chvíli jsem se zarazil i nad jídelníčkem což jsou posbírané odkazy, ale vlastně to má svou logiku. 

Výstupy Jakuba Bíny

Toto už je velmi subjektivní. Chápu, že holky jsou naměko a každý máme jinou hranici akceptování určitých typů. Chápu, že to je marketing a byznys a figura, který program táhne. Mi osobně nesedl vůbec. Ani co se týká "vystupování" ve smyslu odpovědi na otázky přes messenger. Od cca desátého dne jsem celou komunitu a online výstupy začal ignorovat, jen jsi přepsal týdenní přehled a jel podle toho. 

Komunita

Asi jsem už starší generace, ale nejvíce mi vadila právě komunita na FB skupině. Asi už nedokážu pochopit lidi, kteří neustále se musí fotit že drží půst a všem to cpát. Prdět do skupiny každou svou pohnutku a neustále opakující se dotazy. 

Což se ještě vynásobí vždy při startu nového kurzu, který jak jsem následně zjistil je prakticky to samé. Tedy žádný progres kromě sebe sama. Nebo jakási individualita. 

Což mě přivádí k tomu, že tento kurz je super pro ty neustále začátečníky. Neumím posoudit jak moc se liší "další" kurz jak dalece jsou předělány jídelníčky cviky. Dle informací moc ne. Tudíž jde jen cyklické opakování. 

Me kurz přesvědčil o své užitečnosti, ale ne o nákup dalšího. Vlastně se o to ani nesnažil. Že bych si měl koupit dalších 42 dní se snad Jakub zmínil ve skupině na Facebooku, ale že by přišel nějaký email, výzva, evokoval další nákup či cokoliv nic. 

O technické formě nákupu dalších 42 dní se snad nebudu ani zmiňovat, protože to jsou marketingové faily :) 

Zkušenost s Transformers42

Program jako takový mohu doporučit. Naučil mě vařit, lépe si organizovat životosprávu, lépe jíst. Udržovat určitý režim. Vložil jakýsi řád. Naučil pár možností cvičení a udržování se. A nabídl také jistou motivaci. Pro chyby a pocity, které jsem již napsal bych si ale pokračování nekoupil. Nevidím důvod. 

Kurz Transformers42 mohu doporučit pro všechny, kteří začínájí, kteří se motají v kruhu informací, sebekázně a motivace. 

komentář napsal: alena napsal dne: 06.03.2019 10:41:47 #42

ja jsem si koupila dalsi dva kurzy protoze nejsem schopna bez vedeni si udrzet plan a sama si to resit

komentář napsal: anna napsal dne: 06.03.2019 12:05:52 #43

Jo, ja souhlasím v tom webu, ten mě irituje taky a to nejsem z oboru

komentář napsal: honzik napsal dne: 06.03.2019 12:06:24 #44

Ja musim souhlasit s tim neustalym odkazem na Rohlik...kdyby lidi meli moznost, tak se tam samozrejme podivaji a neptaji se pak tady, kde co sehnat ... ne vsichni maji zavoz Rohliku... je pravda ze resit jidelnicek transformers42 je celkem narocne

komentář napsal: kub napsal dne: 06.03.2019 12:06:53 #45

Myslím , že transformers42 je skvělé nakopnutí a jídelníček budu v nějaké pro mě možné podobě dodržovat stále, bohužel reakce na pondělí byl včerejší odvoz na urgent do nemocnice. Vezmu si z transformers42 hodně a je to skvělé nakopnutí a uvědomění se sama sebe. Díky. V článku bych neviděl nic špatného je to názor , každý má na něj právo a v některých věcech lze souhlasit...

komentář napsal: michaela napsal dne: 06.03.2019 12:07:26 #46

Musím říct, že já jsem s programem maximálně spokojená, je to něco, co mi po letech konečně dává smysl ???? Celá ta myšlenka je super, na videa se těším, recepty většinou dobrý (a že jsou to odkazy mi nevadí vůbec, je to pochopitelný) ???? Musím teda souhlasit, že web by potřeboval trochu víc domazlit ???? Ale i na ten systém nesystem už jsem si zvykla ???? A co se týče komunity... Na jednu stranu jsem tu ráda, občas tu padaj fakt zajímavý dotazy. Na druhou stranu bych si tady některý lidi nejradši vypnula (ještě jsem nepřišla na to, jestli to jde ????), takze chapu i tenhle názor ???? Ale zase, je to moje volba tu být, prostě ty lidi preskakuju (občas se zavztekam ????) a beru si z toho co potřebuju ???? Za Téčka díky, jedu druhý a je mi tisíckrát líp ????

komentář napsal: Cvang napsal dne: 06.03.2019 12:31:09 #47

no, tak ja se taky vyjadrim. Jela jsem prvni tecka a nebyt toho programu nikdy bych se neodhodlala, potrebuju vedeni. Jakub je fantasticky motivator, ale chapu, ze ne kazdemu jeho styl sedne, me prijde hodne arogantni. Je to muj subjektivni pocit:-) Jakub je hodne specificky. Co me irituje je to, ze si zaklada na online businessu a webovky nejsou kvalitni, nektera videa chybi, kdyz clovek rozklikne recept prepne se to uplne nekam jinam - uvitala bych vlastni recepty, ne stahnute z Prima Fresh, odkaz na videotrenink se mi prepne na aktualni videotrenink, dokumenty kdyby aspon byli nejak hezky graficky udelane. Gramaticke chyby ...Vadil mi treba i styl komunikace. Nicmene Jakub je sveraz a tim je originalni, je to originalni program, ktery dokaze nakopnout lidi. To s tou komunitou nechapu, od toho ta komunita je, aby se tu lidi namotivovali, inspirovali se a poradili si. Jinak souhlasim s tim jak vlastne dale oslovit clovek kdyz skonci prvni transformers taky jsem cekala, ze prijde nejaky email nebo dotaz jak se mi to libilo. Nejake hodnoceni:-)

komentář napsal: hana napsal dne: 06.03.2019 13:27:48 #48

Lehoučce mě iritují ty občasné technické nedostatky na webu, ale jako celek to beru všema deseti i s velitelem a jeho projevem. Grafická podoba dokumentů je mi úplně šumák, pokud se v nich dočtu to, co mě zajímá. A to se stalo.

Web komunita je trochu jiná věc, ale no tak v reálu taky nejsme kamarádi s každým, koho potkáme, že? Někdo mi sedne, některé příspěvky méně, občas poštu fotku jídla, když jsem na vrcholu blaha... všichni se derou k okamžiku, kdy budou moci postnout fotku před a po....včetně mě :D Občas je třeba si nechat pofoukat bebí...

komentář napsal: Jarka napsal dne: 06.03.2019 17:26:49 #49

Mám to stejně, dobrý nakopnití, ale dál se to jen nudně opakuje, komunita mne taky vytaci, par lidi znám osobně a když vidím, jaká je skutečnost a jak si lžou ve skupině do kapsy, dala bych jim facku. A tréninky to samy, furt dokola sally a tisicovka a obměna nic moc. To samé i komunikace s Jakubem, když zhubnete 20 kilo a pošlete nadupany fotky proměny, chlubí se na všech zdech, ale jakmile je neúspěch, chce hned komunikovat soukromne a celkem arogantně. Škoda, to by třeba zrovna ostatní zajímalo..

8 komentářů