Myslivec zastřelil cenného psa. Argumenty Vám utrhnou žíly

Myslivec zastřelil cenného psa. Argumenty Vám utrhnou žíly

To jakou mají pověst myslivci asi ví každý. To že se kolikrát postřílí sami - dobře jim tak. To jak dalece a jak často jsou ožralí nevím. To že si své ego léči zbraní ovšem nelze přejít. Odnesou to vždy nevinní. 

Zastřelí psa, protože prý ruší zvěř, stejně jako běžkaři. Zastřelíme běžkaře?

Na Vysočině řádí myslivci jako smyslů zbavení. Během jednoho měsíce policie vyšetřeje již druhý případ zastřelení psa na dohled majitele. V posledním případu jde o chovnou fenu australského ovčáka, která měla předpoklad stát se výborným canis-terapeutickým psem. 

Myslivec, který zhruba čtyři sta metrů od jejich domu číhal večer na posedu, zastřelil 3,5letou fenku Zulku kulovnicí.

Myslivec se doznal: prý střílel na něco malého

Obhajoba myslivců

„Za myslivce mohu říct, že je to problém, protože majitelé psů se chovají nezodpovědně a ta zvěř nemá klid,“ říká předseda Mysliveckého sdružení Komorovice František Vašák.

Co myslivec může?

Myslivec může podle zákona zastřelit psa dvě stě metrů od obydlí jen v případě, že pronásleduje zvěř a nejde o lovecké plemeno. Střílet navíc může pouze myslivecká stráž, což v tomto případě podle Vašáka pravděpodobně neplatilo.

Druhý případ 

Na konci února se odehrál druhý případ, kdy zřejmě někdo z myslivců postřelil na Žďársku loveckého psa. Zvíře zasáhlo 80 broků.

Myslivecké sdružení čin odsoudilo, zároveň ale upozornilo, že právě kvůli lidem se psy nebo běžkařům trpí v zimě lesní zvěř.

Myslivecké sdružení čin odsoudilo, zároveň ale upozornilo, že právě kvůli lidem se psy nebo běžkařům trpí v zimě lesní zvěř. Znamená to tedy že budeme střílet po běžkařích

„Většinou se snaží psa pouze potrestat pár broky“

„Je to smutná záležitost, ale pochopte hněv toho myslivce, když mu pes prohání zvěř,“ řiká předsedy Českomoravské myslivecké jednoty Oldřich Sedlář

Osobní názor

Myslivci jsou (čest vyjímkám) zakomplexování ožralové, kteří si se zbraní myslí že mohou všechno. Psi že ruší zvěř? Zvěř má přirozené predátory a Ti ji sem tam proženou. Můj pes sem tam prožene taky nějakou srnu, ale natolik z dálky a natolik ji nestihá, že během 100, 200 metrů je srna v bezpečné vzdálenosti. Nemyslím si že to srně způsobilo nějakou újmu. Zvlášť když se často pohybují v blízkostí obydlí, aut a spoustu dalšího ruchu. 

Na horách se staví další a další turistické obludnosti, které přinášejí stále a stále více lidí do přírody - to srnám nevadí? Proč tam nebojuí myslivci v oblasti třeba lobby, aby ty své zvířátka tak chránili? 

Zastřelit psa, který je často součástí rodiny a pro mnohé velká citová vazba je jen odpornost lidského chování.