Jak být pět let v exekuci a nevědět o tom

Jak být pět let v exekuci a nevědět o tom

Vždycky jsem prohlašoval, že dlužníci si mohou za exekuce sami. A mnozí z nich rozhodně ano. Bohužel jsem se nyní setkal se situací kdy člověk v nevědomosti žije s klidem a vůbec netuší co se v pozadí děje

Před týdnem mi přišel email (zdůrazňuji email), že dlužíme firmě XYZ 6000 Kč a že je podána exekuce a že máme zaplatit do 7 dnů. Tento email byl napsán mě, protože jsem před pěti lety komunikoval s danou firmou i když vše bylo napsáno na přítelkyni a její nemovitost. 

Historie

Před pět lety jsme dělali dílčí rekonstrukci, která stála cca 40 000 Kč. Zaplatili jsme zálohu 20 000 Kč, následně firma práci vykonala a posléze předala fakturu. Vzhledem k dalším prácem to bylo 2x 10 000 Kč ... První fakturu jsme zaplatili obratem, při druhé došlo k finančním problému a řešení této situace se táhlo skoro 3 měsíce. Přičemž s firmou jsem byl neustále v kontaktu. 

Týden předtím než jsme sehnali peníze k zaplacení, došel platební rozkaz na dlužnou částu necelých 10 000 kč

Za tři dny jsme ji zaplatili a tím měli celou věc z ukončenou. 

Myslíte, že jste v klidu? Zapomeňte

Po pěti letech dorazila informace o dluhu. Firma XYZ revidenci účetnictví přišla na tom že ji dlužíme 6000 Kč (což je údajně poplatek za právní služby a podání onoho platebního rozkazu) 

Pět let ani firma nevěděla že ji dlužíme

Nějakou náhodou exekutor, ke kterému bylo podán návrh na exekuci za celých pět let neudělal NIC. Ani případ neotevřel. 

K čemu došlo

I když je přítelkyně člověk, který špatně spí i když má složenku dva dny po splatnosti stalo se že jsme nějak přehlédli onu částku (navýšení o soudní poplatky či co) a zaplatili jen dluh. 

Fakt 1

I když firma a její právní zástupce viděli že byla uhrazena dlužná částka (ale nikoliv navýšení) přesto dala věc k exekuci. 

Fakt 2

I když v únory přišel platební rozkaz a v únoru bylo také zaplaceno. Přesto v dubnu téhož roku podai návrh na exekuci a to v celé částce tudíž 9000 kč + 6000 Kč 

Fakt 3 

Za pět tisíc svých poplatků se nikdo za pět let neobtěžoval poslat dopis vzít telefon a zavolat hele máte tady ještě 5000 nedoplatek ... 

Fakt 4 

Po pěti letech se opět neobtěžují zaslat žádnou informaci. Pošlou email, který je zjevně někoho jiného než věřitele a předpokládají že dané osoby jsou ještě spolu? 

Fakt 5 

Domluvili jsme zaplacení a teď trneme jestli náhodou nepřijde exekutor vymáhat celou částku (protože tak podali návrh) nebo o co kdo dluh navýší ... 

Závěr: kdyby se jednalo o mě neřeknu ani popel, protože jsem bordelář a je to u mě neprapodobné. Přítulka je člověk, který má všechny doklad pečlivě schované, kažou platbu. U které neexistuje, že by něco platila pozdě. Stačí nepatrné přehlédnutí a jste v prdeli .. 

Souvísející články

Dlužník hrdina, exekutor hajzl